fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

„Ona by chciała do trójkąta”  śpiewa Maciej Maleńczuk. Czyżby znał tajniki optymalnego urządzania kuchni? Jeśli nie wiesz, co mamy na myśli, koniecznie przeczytaj, czym jest trójkąty roboczy i jak wspaniale ułatwi Ci… gotowanie!Remontujesz lub urządzasz na nowo kuchnię?

Masz przed sobą urządzenie lub remont kuchni? To doskonała okazja, by poświęcić chwilę czasu na przemyślenie projektu! Od tego, jak zorganizujesz kuchenną przestrzeń, zależy Twoje przyszłe dobre samopoczucie, radość z przygotowywania posiłków i komfort zapraszania teściowej na niedzielne obiady.

Nie od dziś wiadomo, że kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu. Czu u Ciebie także imprezy najczęściej przenoszą się do kuchni?
Piękna kuchnia uprzyjemni każdą imprezę, jednak źle zaplanowana kuchnia utrudni funkcjonowanie niejednego kucharza i kucharki i obrzydzi radość z przygotowywania posiłków…

Trójkąt roboczy w kuchni

Chcesz zwiększyć szansę na kulinarne powodzenie? Nawet jeśli nie zostaniesz drugim Makłowiczem, to próbować możesz… Makłowicz co prawda radzi sobie doskonale w plenerze, ale czy jesteś gotów na takie poświęcenie?
Jeśli mimo wszystko cenisz spokojne gotowanie w czterech ścianach, zapoznaj się z teorią trójkąta roboczego!
Otóż, jak sama nazwa wskazuje, trzy najważniejsze elementy w kuchni: zlew, lodówka i płyta gazowa/indukcyjna - powinny być rozłożone w taki sposób, by stanowiły wierzchołki trójkąta. To ergonomiczne rozmieszczenie sprawia, że wszystko, co najważniejsze, masz pod ręką i nie musisz pokonywać zbyt długiej trasy między urządzeniami.
To nie wszystko. Ważne, by znajdowały się miedzy sobą w odpowiedniej odległości, nie za dużej i nie za małej. W małych pomieszczeniach to ok. 90 cm, a w większych ok. 120-210 lub 270 cm odległości. Zbyt duża odległość znaczeni utrudni Ci działania, warto ograniczyć ją za pomocą półwyspu lub wyspy. Zbyt mała odległość sprawi, że będzie brakować Ci miejsca, to mniejszy komfort gotowania, a o rodzinnym przygotowywaniu potraw możesz zapomnieć.

Wsparcie projektanta

Gubisz się w tych odległościach?
Jeśli zaplanowanie optymalnego ułożenia w kuchni sprawia Ci zbyt dużą trudność, rozważ zatrudnienie projektantki lub projektanta wnętrz. Komfort przyszłego przygotowywania posiłków wart jest każdych pieniędzy. Pochwała teściowej… tym bardziej!
Pamiętaj, że możesz także skorzystać z bezpłatnej pomocy projektantów większych sieci meblowych.
Jeśli planujesz zaprojektowanie kuchni we własnym zakresie, znajdziesz w Internecie prawdziwą kopalnię inspiracji, poradników i artykułów, jak optymalnie zaplanować kuchnię. Czas „stracony” na ich przeglądanie jest czasem podwójnie zyskanym: dzięki nim oszczędzisz czas w przyszłości i otrzymasz piękną i funkcjonalną kuchnię!

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt