fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

Inwestowanie w nieruchomości cały czas cieszy się bardzo dużą popularnością. Można to zrobić na dwa podstawowe sposoby, a mianowicie kupując nieruchomość za gotówkę lub też poprzez skorzystanie z kredytu bankowego. Korzystając z drugiej propozycji, warto zastanowić się nad tym, czy opłaca się nadpłacać kredyt w momencie, gdy rosną stopy procentowe?


Nadpłacanie kredytu - co wiadomo na ten temat?


Nie da się ukryć, że zainteresowanie kredytami jest większe w czasie niskich stóp procentowych. Taki zakup można potraktować jako spełnienie swoich indywidualnych potrzeb mieszkaniowych lub też jako dalszą inwestycję (np. w charakterze najmu zakupionego mieszkania). Rosnące stopy procentowe doprowadziły jednak do tego, że kredytobiorcy znacznie chętniej decydują się na nadpłacanie kredytów hipotecznych. Dzięki temu można nieco obniżyć dotychczasowe raty kredytu, ale nie zawsze okaże się to opłacalnym przedsięwzięciem. Jeśli ktoś myśli np. o zakupieniu kolejnej nieruchomości pod wynajem, powinien poważnie zastanowić się nad utrzymaniem wysokiego stanu gotówkowego. 


Nadpłacanie kredytu - co jeszcze powinni wiedzieć kredytobiorcy? Co z inflacją?


Wiele osób obawia się o to, że ceny materiałów budowlanych drastycznie rosną, jednak odbudowujące się łańcuchy dostaw sprawiają, że dochodzi do tzw. normalizacji cen. Utrzymanie wysokiego stanu gotówkowego poskutkuje tym, iż dana osoba będzie mogła sobie pozwolić na zakup kolejnej nieruchomości, nie martwiąc się przy tym bardzo dużymi obciążeniami finansowymi, związanymi z kosztami obsługi zadłużenia. Godne podkreślenia jest to, że zmiany w umowach kredytowych wymagają od kredytobiorców załatwienia kilku dodatkowych formalności. Pędząca inflacja oznacza jedynie tyle, iż nieruchomości mogą się okazać jednym z najlepszych sposobów na skuteczną ochronę przed druzgocącym spadkiem wartości pieniądza. Na nadpłatę kredytu w trudnych czasach warto decydować się przede wszystkim wtedy, gdy koszt finansowania jest wyższy, niż rentowność inwestycji w najem. Najlepiej porozumieć się w tym zakresie z doświadczonymi specjalistami z branży finansów, ekonomii i kredytów

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt