fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

Jak długo będziemy jeszcze zmagali się z szalejącą inflacją? Odpowiedź na to pytanie jest wielką zagadką, a niestety inflacja dotyka finanse każdego Polaka. Spadek siły nabywczej pieniądza obserwujemy właściwie z miesiąca na miesiąc. W takich warunkach trzymanie oszczędności w gotówce nawet na lokacie generuje stratę. Czy istnieje sposób na zabezpieczenie swoich oszczędności?


Metale szlachetne? A może akcje?

 

Wielu ekspertów uważa, że dobrym zabezpieczeniem przed inflacją jest inwestycja w metale szlachetne. Jeśli spojrzymy na wykres, to złoto i srebro faktycznie zaliczyły solidny wzrost w ciągu ostatnich trzech lat. Warunki gospodarcze nie napawają jednak optymizmem, a w czasach kryzysu wyceny surowców z reguły mocno spadają. Na wykresach już teraz możemy zobaczyć, że złoto i srebro nieco potaniały względem ostatnich szczytów.
Podobnie sprawa wygląda z rynkiem akcji. W przypadku kryzysu ciężko oczekiwać spektakularnych wzrostów. Szczególnie słabo wygląda polska giełda. Indeks WIG20 ociera się o poziomy, które ostatnio mogliśmy zaobserwować w 2020 roku – po wybuchu pandemii. Inwestowanie w akcje wiąże się więc z potencjalnym ryzykiem, szczególnie jeśli towarzyszy temu globalna niepewność.


Nieruchomości cały czas wypadają dobrze

 

Spośród wszystkich możliwości inwestycyjnych, cały czas bardzo dobrze wyglądają nieruchomości. Wraz ze wzrostem stóp procentowych wzrosły także czynsze. Mimo gorszych warunków gospodarczych nie obserwujemy też istotnych spadków cen. Co prawda globalny kryzys gospodarczy wpłynie także na rynek nieruchomości, jednak należy pamiętać o kilku rzeczach. Nieruchomości mieszkalne zaspokajają podstawowe ludzkie potrzeby. Popyt więc może zmaleć, ale nie zniknie całkowicie. Jest to bezpieczna forma ulokowania swoich pieniędzy – zawsze będziemy właścicielami pożądanego przez wiele osób dobra. To duża różnica w porównaniu do rynku akcji, gdzie każda firma może potencjalnie zbankrutować. Co więcej, ciągle rosnąca inflacja może sprawić, że ceny mieszkań wcale nie spadną. W takim przypadku nasza inwestycja nie tylko pomoże zabezpieczyć kapitał, ale może również go pomnożyć.


Szczególnie teraz ważne jest, by decyzje zakupowe I kredytowe podejmować ze szczególną rozwagą I znajomością dynamicznie zmieniającego się rynku. Jeśli rozważasz zakup nieruchomości finansowany kredytem hipotecznym, umów się z naszym specjalistą na bezpłatne konsultacje, które pomogą podjąć Ci najlepszą decyzję.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt