fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

Czy przeraża Cię obecna sytuacja gospodarcza w Polsce i na świecie? Czy obawiasz się dynamicznie rosnących rat kredytów, cen produktów w sklepach? Jeśli posiadasz kredyt i możliwość szybszej spłaty, zapewne zastanawiasz się nad tym, co opłaca Ci się bardziej: spłacenie dotychczasowego zobowiązania w formie kredytu hipotetycznego lub pożyczki, czy też odłożenie oszczędności na przyszłość?

Na czym polega nadpłata kredytu?

Nadpłata kredytu polega na spłacaniu większych rat kredytu niż wysokość rat. Zdaniem ekspertów finansowych najkorzystniejszym rozwiązaniem jest nadpłacenie kredytu hipotetycznego, kiedy pieniądz jest tani, czyli wtedy, gdy stopy procentowe pozostają niskie. Decydując się na nadpłacenie kredytu, pamiętaj o tym, że stopy procentowe wzrastają podczas rosnącej inflacji.  Zanim podejmiesz decyzję o tym, czy jest to dobry moment na nadpłatę kredytu, weź pod uwagę:
    • To, czy podczas nadpłaty będziesz musiał na nią przeznaczyć większą część swoich oszczędności
    • Umowę, którą podpisałeś/aś z bankiem. Sprawdź wysokość raty kapitałowej i odsetkowej - czy są to kwoty malejące lub równe
    • Spłata kredytu lub pożyczki nie powinna odbyć się kosztem dotychczasowego oszczędzania np. na emeryturę

 

Czy oszczędzanie jest korzystniejsze od nadpłacania kredytu?


 
Oszczędzanie jest gromadzeniem pieniędzy. To świadoma rezygnacja z korzyści, które możesz osiągnąć teraz na rzecz osiągnięcia wyższych profitów w przyszłości. Do sposobów na oszczędzenie pieniędzy należą: ograniczenie kosztów, wzrost przychodów. Odkładanie pieniędzy pozwala na zabezpieczenie sytuacji finansowej - niezależnie od sytuacji gospodarczej, która panuje w kraju. Część zaoszczędzonych środków możesz odłożyć na swoje zabezpieczenie finansowe (najlepiej na 6 miesięcy), z kolei pozostałą część będziesz mógł/a nadpłacić na spłatę kredytu. A jeśli boisz się inflacji – dobrą formą jest zainwestowanie odłożonych środków np. w nieruchomość. Pod kątem zabezpieczenia przyszłości, oszczędzanie wydaje się korzystniejsze niż nadpłacanie kredytu.
Na pewno dobrze jest nadpłacać kredyt sukcesywnie, ale równie dobrym rozwiązaniem jest odłożenie oszczędności, które zabezpieczą sytuację finansową w przyszłości. Nadpłacenie większej wysokości kredytu lub pożyczki powinno być poprzedzone oceną własnej sytuacji finansowej. Warto w takiej sytuacji skorzystać z konsultacji ze specjalistą, który pomoże świadomie podjąć decyzję i wybrać najlepszy wariant działań.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt