fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl

Pożyczka unijna to uzupełnienie krajowego systemu dotacji. Celem udzielania kredytów unijnych dla firm jest wspomaganie wzrostu przedsiębiorstw. Opisywana pomoc świadczona jest ze środków Funduszy Europejskich. Dowiedz się, na czym dokładnie polega kredyt z dofinansowaniem unijnym, czy możesz z niego skorzystać, jakie daje możliwości i dlaczego doradztwo finansowe jest w tym przypadku nieocenione.

Pożyczka unijna dla firm – czym jest?

Kredyt dla firm z Unii Europejskiej to forma finansowania, która cechuje się wyjątkowo niskimi kosztami. Dodatkowo warto wskazać, że taka forma pożyczek dla przedsiębiorców związana jest z elastycznym podejściem do oceny sytuacji ekonomicznej. Między innymi to odróżnia kredyty unijne od kredytów zaciąganych w banku. Cechą charakterystyczną tej formy finansowania jest również konieczność przedstawienia celu kredytu we wniosku. Bardzo istotne jest odpowiednie udokumentowanie zakupu. Pamiętaj, że pomożemy Ci na każdym etapie wnioskowania. Jako doradcy finansowi mamy ogromne doświadczenie w pozyskiwaniu tego typu kredytów. Dzięki temu nie musisz się o nic martwić.

Opisywany rodzaj finansowania otwiera wiele możliwości przed właścicielami firm. Pamiętaj o tym, że cel unijnej pożyczki może być bardzo różny. Wymienić można następujące warianty:

  • pożyczki inwestycyjne,
  • pożyczki obrotowe,
  • pożyczki konsolidacyjne,
  • kredyt na start ze wsparciem unijnym.

Pożyczka z Unii Europejskiej inwestycyjna jak sama nazwa wskazuje, pozwala zainwestować pieniądze na przykład w produkty, procesy, organizację i działania marketingowe. Obrotowy kredyt ze wsparciem unijnym pozwala właścicielom firm utrzymać ciągłość płatności. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, wobec których kontrahenci nie spłacili jeszcze swoich należności. Konsolidacyjna pożyczka dla firm z Unii Europejskiej daje możliwość scalenia kilku rat w jedną. W przypadku finansowania pozyskanego ze środków UE odbywa się to na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Kredyt na start ze wsparciem unijnym to pożyczka, która pozwala rozwinąć działalność początkującym przedsiębiorcom. Zastanów się, który wariant jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi doradcy służą swoją pomocą.

Unijna pożyczka dla firm - cechy

Warto wspomnieć, że kredyt unijny dla firm:

  • jest tańszy od kredytów bankowych (niska marża),
  • ma mniej restrykcyjny regulamin i jest bardziej dostępny,
  • ma przyjazny sposób obsługi,
  • jest długookresowy (do 10 lat),
  • może wynieść od 5 tysięcy do 2,5 miliona złotych,
  • ma zabezpieczenie procesowe w formie weksla do 200 tysięcy złotych, powyżej jest to zabezpieczenie majątkowe hipoteczne lub zastaw na maszynach.

Kto może ubiegać się o kredyt z Unii Europejskiej?

Kredyt unijny dla firm przeznaczony jest zarówno dla mikro, jak i małych i średnich firm. Oferta jest skierowana do działalności, które zatrudniają nie więcej niż 250 pracowników oraz nie przekraczają kwoty 50 milionów euro bądź też rocznej sumy bilansowej w wysokości 43 milionów euro. Ze środków unijnych mogą skorzystać również przedsiębiorstwa, które zatrudniają powyżej 250 pracowników (duże przedsiębiorstwa) oraz start-upy. Kredyty należą się firmom bez względu na formę prowadzonej działalności. W związku z tym są to zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i spółki prawa handlowego i spółki osobowe. Zadzwoń do nas, a szybko udzielimy Ci informacji, jak wyglądają wszelkie procedury!

Unijna pożyczka dla firm - doradztwo Finansowa 1

Kredyt unijny dla firm otwiera przed tobą wiele nowych możliwości. Zadzwoń do nas, aby uzyskać więcej informacji na temat oferty finansowania z UE. Bez względu na to, jaki jest charakter Twojej działalności i o jaką kwotę chcesz wnioskować, gwarantujemy Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie wnioskowania. Nasi eksperci mają ogromne doświadczenie w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Pomożemy Ci dokonać słusznego wyboru.

 


 

Kontakt