fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

Twój kolega z pracy wziął go na swoje pierwsze mieszkanie. Twoja kuzynka ma już od dawna, bo kupili z mężem dom, gdy w ich rodzinie pojawiły się dzieci. Teraz Ty myślisz o nim. Kredyt hipoteczny. Tylko czy każdy może taki kredyt uzyskać? Dowiedz się z tego artykułu.Kto może uzyskać kredyt hipoteczny?


Kredyt hipoteczny może zostać udzielony osobie fizycznej. Jesteś osobą fizyczną? No to świetnie! Ale czy są jakieś dodatkowe warunki? Oczywiście, że tak – musisz również osiągać dochody z któregoś następujących źródeł:
- umowa o pracę od co najmniej 3-12 miesięcy na czas nieokreślony (w zależności od banku)
- umowa o pracę na czas określony na co najmniej 6-12 miesięcy do przodu, licząc od daty złożenia wniosku o kredyt (w zależności od banku)
- emerytura
-renta
- świadczenie przedemerytalne
- zasiłek macierzyński
- kontrakt menadżerski
- kontrakt sportowy
- działalność gospodarcza (w pandemii mogą być wykluczone niektóre branże, np. turystyczna, rozrywkowa, gastronomiczna i hotelarska)
Jesteś osobą fizyczną i uzyskujesz dochody z któregoś z powyższych źródeł? Świetnie, czytaj dalej i zobacz, czy to wystarcza, żeby otrzymać kredyt hipoteczny!

 

Czy mogę uzyskać kredyt hipoteczny?

Bank przed udzieleniem kredytu sprawdzi Twoją wiarygodność. Zbada Twoją historię kredytową, która jest zawarta w bazach danych, m.in. w BIK. Jeśli objęto Cię postępowaniem komorniczym, najpewniej otrzymasz decyzję odmowną.
Dla banku ważne są nie tylko wielkość dochodu, ale również jego stabilność.

W jakiej walucie wziąć kredyt hipoteczny?


Kredyt hipoteczny udzielany zostanie w walucie, w której osiągasz dochody. Najczęściej akceptowe są dochody osiągane w PLN, a wynagrodzenie wpływa do polskiego banku. Zwykle bank korzysta z prawa do weryfikacji dochodów, np. poprzez wyciągi z konta lub raporty z PUE ZUS.

Chcę otrzymać kredyt hipoteczny – co dalej?


Proces udzielania kredytu jest na tyle złożony, że konieczne jest skorzystanie z doradztwa pośrednika kredytu hipotecznego z licencją Komisji Nadzoru Finansowego. Finansowa 1 współpracuje z takimi osobami. Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt