fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

Mieszkanie? Dom? Prosta sprawa! Ale czy wiesz, że kredyt hipoteczny można uzyskać również na inny cel? Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym, poznaj wszystkie cele, które możesz zrealizować dzięki niemu.


Na jaki cel może być przeznaczony kredyt hipoteczny?


Ważną cechą kredytu hipotecznego jest to, że jest to kredyt celowy. Przeznaczenie udostępnionych środków określa ustawa. Oznacza to, że nie wszystkie cele można za jego pomocą zrealizować. Np. nie możesz sfinansować nabycia nieruchomości związanej z działalnością gospodarczą lub prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Co zatem można?

 

Kredytem hipotecznym możesz sfinansować:

- nabycie budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego (wraz z garażem, miejscem garażowym lub miejscem postojowym, komórką lokatorską, strychem, piwnicą, drogą dojazdową)
- budowę nieruchomości (domu lub lokalu mieszkalnego przez developera)
- remont wymagający pozwolenia na budowę i na remont niewymagający pozwolenia na budowę
- przekształcenie praw spółdzielczych do lokalu na odrębną własność

Ciekawostką jest, że w Polsce ustawodawca dość swobodnie potraktował dyrektywę unijną, która mówi, że kredyt hipoteczny może być przeznaczony tylko na zakup/budowę nieruchomości mieszkaniowych.

 

Kredyt hipoteczny w Polsce może być przeznaczony również na:

- spłatę całości zobowiązań mieszkaniowych zaciągniętych w innych bankach
- konsolidację zobowiązań nie mieszkaniowych
- pożyczka hipoteczna nie ma określonego celu finansowania, tyle że zabezpieczeniem musi być nieruchomość mieszkaniowa, a same warunki finansowe są inne niż w przypadku kredytu budowlano-hipotecznego

Kredytem hipotecznym sfinansujesz również:


- wykończenie mieszkania od developera
- dokończenie budowy domu, zagospodarowanie działki, budowa ogrodzenia,  drogi dojazdowej i parkingu
- montaż trwałego wyposażenia mieszkania np. meble kuchenne na miarę wraz z wbudowanymi urządzeniami AGD , armatura łazienkowa, garderoba, sauna, kominek, klimatyzacja, instalacja alarmowa
- refinansowanie nieudokumentowanych kosztów
- zwrot wniesionej na poczet transakcji zaliczki oraz na sfinansowanie dodatkowych kosztów związanych z transakcją np. notarialnych, prowizji dla agencji nieruchomości

Najtańsza forma finansowania – kredyt hipoteczny

Nie ulega wątpliwości, że poza dotacjami unijnymi kredyt hipoteczny jest najtańszą formą finansowania w Polsce i można go wykorzystać nie tylko na cele mieszkaniowe. Wystarczy zapewnić zabezpieczenie majątkowe w formie hipoteki na nieruchomości mieszkaniowej.


Chcę wziąć kredyt mieszkaniowy – jak to zrobić?


Proces udzielania kredytu jest na tyle złożony, że konieczne jest skorzystanie z doradztwa pośrednika kredytu hipotecznego z licencją Komisji Nadzoru Finansowego. Finansowa 1 współpracuje z takimi osobami. Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt