fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

W sejmie został przyjęty projekt powszechnych wakacji kredytowych dla osób posiadających kredyty hipoteczne. Kto będzie miał możliwość skorzystania z tego rodzaju ulgi, kiedy zostanie otwarta możliwość składnia wniosków? Jakie mogą być korzyści z wakacji kredytowych i jak wygląda procedura? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Zasady wakacji kredytowych 2022-2023

W ramach wakacji kredytowych kredytobiorcy zyskają możliwość zawieszenia spłaty kredytu na maksymalnie 4 miesiące w danym roku. Łącznie daje to możliwość uzyskanie 8 miesięcy bez spłaty rat. Możliwość zawieszenia spłaty dotyczy 2 miesięcy w 3 kwartale 2022 roku, 2 miesięcy w 4 kwartale 2022 roku, oraz po miesiącu w każdym z 4 kwartałów 2023 roku.
Możliwość ta rozpocznie się od 1 sierpnia 2022. 
Wakacje kredytowe mają dotyczyć w głównej mierze kredytobiorców złotówkowych i obejmować zarówno część kapitałową, jak i odsetkową raty. Kredytobiorcy będą musieli w tym czasie wnosić opłaty ubezpieczeniowe. 

Warunki

Dokładne wytyczne nie zostały jeszcze podane, jednak na tę chwilę możliwość uzyskania wakacji kredytowych będzie dotyczyć:
    • kredytów w złotówkach, 
    • kredytów hipotecznych zaciągniętych na cele zakupu/budowy własnego mieszkania lub domu, 
    • tylko jednego z zaciągniętych kredytów. 

Plusy i minusy 

Wakacje kredytowe mają na celu zapewnienie utrzymania płynności kredytowej w okresie przejściowych problemów finansowych. Kredytobiorcy muszą liczyć się z tym, że wakacje wydłużą okres spłaty kredytu. Kolejnym minusem, może być trudność w uzyskaniu kolejnego kredytu w okresie kilku lat po skorzystaniu z wakacji kredytowych. Wakacje kredytowe warto wykorzystać do nadpłaty kredytu a tym samym zmniejszenia kolejnych rat lub okresu kredytowania.

Wniosek 

Wnioski o przyznanie wakacji kredytowych udostępniać będą banki na swoich stronach internetowych. Jego wygląd będzie analogiczny do obecnych wniosków o wakacje od kredytu, oferowane w niektórych bankach.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt