fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
  • Dowiedz się więcej.

    Przydatne informacje ze świata kredytów nie tylko hipotecznych

Każdy, kto posiada własną firmę, wie, ile wymaga zaangażowania. Każdy sukces to wielogodzinna praca, planowanie, analizy, konsultacje. Każdy etap rozwoju firmy ma znaczenie i trudno przecenić zaangażowanie pracowników i właścicieli, dzięki którym rozwój jest możliwy.
Sama chęć to jednak nie wszystko. By możliwe było realizowanie różnorodnych działań i wkraczanie na nowe rynki, potrzebny jest kapitał. Często finansowanie własne wystarcza, by firma mogła dynamicznie się rozwijać, czasami jednak potrzebne jest finansowanie zewnętrzne. Odpowiednio zainwestowana kwota w firmie może stać się dźwignią rozwoju przedsiębiorstwa. Skąd jednak możemy pozyskać odpowiednie fundusze na ten cel?Finansowanie rozwoju firmy

Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od rodzaju firmy i jej potrzeb. Istnieją działalności, które mają „niski próg” wejścia na rynek i potrzebują zaledwie kilku sprzętów do rozpoczęcia działań, jak np. komputera. Są jednak firmy, które działają dzięki zaawansowanym technologiom i sprzętom – one będą wymagały dużej inwestycji już na początku. Skąd więc pozyskać odpowiednie finanse?
    1. Finansowanie własne – oszczędności. O ile je posiadamy, sprawa jest prosta, inwestujemy je najlepiej, jak umiemy – wspierając się dobrze przygotowanym biznes planem i analizą rynku.
    2. Pożyczka od rodziny lub znajomych. Zazwyczaj nieoprocentowana. Najlepiej od bogatej cioci lub wujka. Główny problem jest jednak taki, ze nie każdy może liczyć w takim zakresie na swoich krewnych.
    3. Aniołowie Biznesu. Istnieje wiele osób i organizacji, które chcą dzielić się swoją wiedzą i zasobami, pomagać w rozwoju innym osobom i firmom.
    4. Fundusze Venture Capital – są to podmioty rynku kapitałowego, które widzą potencjał w rozwoju danej firmy i chętnie inwestują w jej rozwój, same zyskując konkretne profity.
    5. Dotacje z urzędu pracy – skierowane przede wszystkim do osób bezrobotnych, szczególnie tych, które otwierają pierwszą firmę i są wśród grupy społecznej zagrożonej dyskryminacją.
    6. Crowdfunding – niezwykle popularna metoda zbiórki pieniędzy wśród młodych firm… z odpowiednią wizją. Firmy prezentują swój pomysł na portalach crowdfundingowych i tam zbierają fundusze, które są wpłacane przez daną społeczność.
    7. Dotacje unijne – bardzo popularne od wielu lat sposoby wsparcia rozwoju firmy. Zarówno gotówkowe, w postaci dofinansowanych preferencyjnych kredytów, jak i bezgotówkowych szkoleń, dofinansowań do zakupu sprzętu, etc.
    8. Kredyty firmowe – zarówno inwestycyjne, jak i na cele obrotowe. Warto zwrócić uwagę na te szczególnie atrakcyjne finansowo – dofinansowane w ramach funduszy unijnych.

Jak widać, możliwości jest wiele. Warto wykorzystać te, które najszybciej i najlepiej pomogą nam zrealizować nasz cel i stworzyć stabilną i rozwijającą się firmę.

Jeśli rozważasz skorzystanie z kredytów firmowych, skontaktuj się z nami, by umówić się na bezpłatne konsultacje. Nasz doradca chętnie przedstawi Ci możliwości, jakie są obecnie na rynku i pomoże dobrać te, które będą dla Ciebie najlepsze.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod nr …. lub napisz na Finansową 1 korzystając z formularza znajdującego się poniżej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy uzyskać kredyt na wymarzony dom lub mieszkanie.

Skierki 1/246, 20-601 Lublin
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl
www.finansowa1.pl
 
 

Zapisz się na Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Kontakt