fbpx
570 573 574
570 574 575
biuro@finansowa1.pl

Nawet najtańszy kredyt hipoteczny to poważna decyzja. Kwota zobowiązania jest przecież spora, a spłata odbywa się przez 15, 25, a nawet 35 lat. Udzielić kredytu może Ci wiele banków, jednak dzięki wsparciu doradców finansowych masz gwarancję wyboru najkorzystniejszej oferty. Znajdujemy i dopasowujemy oferty, które Ci najbardziej odpowiadają. Bierzemy przy tym pod uwagę Twoją aktualną sytuację finansową, Twoje preferencje i ewentualne zobowiązania. Dowiedz się, jak otrzymać najlepszy kredyt mieszkaniowy.

Oferta kredytu hipotecznego - co to jest?

Hipoteczne kredyty to zobowiązania, które są zaciągane z przeznaczeniem na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Wiele osób decyduje się również zaciągnąć kredyt hipoteczny po to, aby wykonać remont. Mieszkanie lub dom ma zabezpieczenie w postaci hipoteki. Kredyt zabezpieczony w ten sposób oznacza, że jeśli kredytobiorca przestanie opłacać raty, bank może przejąć jego nieruchomość. Wszystko dokładnie określają warunki umowy, ale dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę, chcąc otrzymać kredyt hipoteczny.

Najlepszy kredyt hipoteczny - na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważne są składniki, które składają się na ratę Twojego kredytu. Są one następujące: oprocentowanie, okres kredytowania, całkowity koszt kredytu. W przypadku oprocentowania kredytu hipotecznego kluczowe jest, czy jego wysokość jest stała, czy zmienna. Stałe oprocentowanie gwarantuje Ci, że nie wzrośnie wysokość raty.

Kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie długookresowe. Często spłaca się go nawet przez kilkadziesiąt lat. Jeżeli masz taką możliwość, wybierz wariant z krótszym okresem zobowiązania. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, na którą ofertę się zdecydujesz, zrobimy wszystko, aby był on dla Ciebie najtańszy.

Całkowity koszt kredytu to suma opłat, takich jak: odsetki, marża, prowizja za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenia, wycena nieruchomości itd. Całość jest wyrażona w RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Warto zwracać na nią uwagę w sytuacji, gdy porównujemy różne oferty.

Kredyty mieszkaniowe - jakich dokumentów wymaga bank?

Zadaniem banku jest określenie między innymi tego, jaka jest Twoja zdolność kredytowa. W procesie ubiegania się o kredyt pojawi się zatem potrzeba przedłożenia bankowi konkretnych dokumentów. Bank wymaga ich, nawet jeśli starasz się o najtańszy kredyt mieszkaniowy. Za każdym razem jest to bowiem zobowiązanie długookresowe. To od treści dokumentów zależy ostateczna decyzja kredytowa banku. W przypadku, gdy jesteś obywatelem Polski, z pewnością konieczne stanie się dostarczenie:

 • dowodu osobistego,
 • dodatkowego dokumentu ze zdjęciem,
 • ewentualnie skróconego odpisu aktu małżeństwa,
 • ewentualnie skróconego odpisu aktu urodzenia Twojego dziecka.

W przypadku Polaków, którzy pracują za granicą, konieczne jest dostarczenie:

 • paszportu,
 • umowy o pracę,
 • raportu kredytowego z zagranicznego biura informacji kredytowej,
 • dodatkowego dokumentu ze zdjęciem,
 • zezwolenia na pobyt stały za granicą,
 • deklaracji za dwa ostatnie lata obrachunkowe,
 • zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach na druku bankowym,
 • ewentualnie zezwolenia na pracę.

Jeżeli z kolei jesteś obcokrajowcem i chcesz starać się o kredyt hipoteczny, będziesz potrzebował:

 • paszportu,
 • dodatkowego dokumentu ze zdjęciem,
 • dokumentu, który potwierdza prawo do stałego pobytu,
 • raportu kredytowego z zagranicznego biura informacji kredytowej.

Pamiętaj również, że jeśli chcesz złożyć wniosek o kredyt, bank zweryfikuje źródła Twoich przychodów. Konieczne stanie się zatem przedłożenie zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, wyciągu z konta bankowego, deklaracji PIT 37 za ostatni rok, a także w zależności od konkretnego banku świadectwa pracy lub umowy o pracę.

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny z Finansowa 1

Najlepszy kredyt mieszkaniowy jest w zasięgu Twojej ręki. Załatwiamy wszelkie wymagane formalności i towarzyszymy Ci na każdym etapie wnioskowania. Dzięki temu kredyt na budowę domu, kupno mieszkania bądź też na remont nieruchomości otrzymasz na najlepszych warunkach. Skorzystaj z naszego doświadczenia i miej pewność, że umowa kredytowa, którą podpiszesz, będzie najlepszą z możliwych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

 

Kontakt